Polityka wydawcą miesięcznika „Wiedza i Życie”

Wydawnictwo Polityka przejmuje od wydawnictwa Prószyński Media miesięcznik popularnonaukowy „Wiedza i Życie” i tym samym powiększa swoje portfolio tytułów prasowych. Numer sierpniowy „Wiedzy i Życia”, będący obecnie w sprzedaży, jest ostatnim wydanym przez Prószyński Media Sp. z o.o. Numer wrześniowy, który trafi do kiosków 2 września 2020 r., ukaże się już pod szyldem Polityki.

„Wiedza i Życie” to jedno z najstarszych – z ponad 100.letnią tradycją – czasopism popularnonaukowych ukazujących Polsce. Pierwsze nieregularne numery pisma publikowane były jeszcze w 1910 r. Od 1926 r. „Wiedza i Życie” jest miesięcznikiem popularyzującym wiedzę i naukę.

Polityka Sp z o.o. SKA przejmuje dotychczasową redakcję pisma. Olga Orzyłowska-Śliwińska, która od prawie 5 lat jest redaktor naczelną „Wiedzy i Życia”, pozostaje na swoim stanowisku.

Jerzy Baczyński, prezes Polityki Sp. z o.o. SKA i redaktor naczelny tygodnika „Polityka” przejęcie „Wiedzy i Życia” komentuje tak: „Nasze portfolio tytułowe powiększa się o jeden z najstarszych tytułów prasowych wydawanych w Polsce. Cieszę się, że w czasach częstego odwrotu od faktów, nauki i wiedzy będziemy wydawcą tytułu, który od zawsze popularyzował wśród Polaków – z niemałym sukcesem rynkowym – racjonalne myślenie i spojrzenie na świat. Wierzymy głęboko, że tytuł dzięki naszym staraniom pozyska nowych czytelników i sympatyków. Zarówno w tradycyjnej wersji papierowej, jak i w wersji cyfrowej”.                     

Maciej Makowski, prezes Prószyński Media Sp. z o.o., dotychczasowy wydawca „Wiedzy i Życia” w taki sposób komentuje porozumienie w sprawie przejęcia przez Politykę tytułu: „Prószyński Media Sp. z o.o. był przez wiele lat wydawcą »Wiedzy i Życia«, jesteśmy dumni z tego, że wydawaliśmy ten bardzo zasłużony dla popularyzacji nauki miesięcznik. Jednak jesteśmy przede wszystkim jednym z największych wydawców książkowych w Polsce. Chcemy skupić się strategicznie na rozwoju i dalszej ekspansji na rynku książek. Bardzo nas cieszy, że nowym wydawcą »Wiedzy i Życia« będzie akurat Polityka, która dysponuje odpowiednim zapleczem i know-how do kontynuowania wydawania tego miesięcznika”.

Po przejęciu „Wiedzy i Życia” portfolio papierowych tytułów Polityki Sp z o.o. będzie składało się z: tygodnika „Polityka”, dwutygodnika „Forum”, „Niezbędnika Inteligenta”, „Poradnika Psychologicznego Ja My Oni”, „Pomocnika Historycznego”, cyklicznych wydawnictw specjalnych „Polityki”: „Salonu i Omnibusa wakacyjnego” oraz serii wydawniczej „Żyjmy lepiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.