Nowa kolekcja Agory – „Religie świata”

10 czerwca w sprzedaży ukaże się pierwsza część nowej, sześciotomowej kolekcji pt. „Religie świata”.

Tomem pt. „Chrześcijaństwo”, Agora rozpocznie wydawanie serii „Religie świata”. Kolekcja liczyć będzie sześć tomów – po „Chrześcijaństwie” kolejnymi są: „Judaizm”, „Islam”, „Buddyzm”, „Hinduizm” oraz „Inne religie”.

Każdy tom jest bogato ilustrowanym kompendium wiedzy o danej religii, przedstawiającym jej główne cechy, historię i etykę. Książki prezentują mity, objawienia, przywódców, proroków, święte teksty, symbolikę, obrzędy, tradycję i obyczaje. Odnoszą się także do spraw współczesnych, ukazując rolę kobiet i normy kulturowe obowiązujące w danej religii, w tym m.in. stosunek wyznawców do spraw: pokoju i agresji, zdrowia, sportu, mediów, muzyki i tańca, zwierząt i środowiska naturalnego, jedzenia i picia, wychowania i kształcenia, seksualności i planowania rodziny. Autorami serii są znani niemieccy religioznawcy Monika i Udo Tworuschka. Każdy z tomów został uzupełniony o rozdział dotyczący danej religii w Polsce. Konsultantami naukowymi serii są wybitni polscy znawcy przedmiotu.

Tom pierwszy – „Chrześcijaństwo” – będzie dostępny od 10 czerwca w punktach sprzedaży prasy, w księgarniach, na www.kulturalnysklep.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 130 000.

Kolejne tomy będą się ukazywały co tydzień w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.