Kultowe ciężarówki z czasów PRL-u

W środę 13 stycznia br. ukaże się pierwszy zeszyt nowej kolekcji „Kultowe ciężarówki z epoki PRL-u” (De Agostini  Publishing  Sp.A.). Cena nr 1 – 19,99 zł. Kolekcja zaplanowana jest na 80 zeszytów.

Z każdym zeszytem kolekcji Czytelnik zakupi modele (skala 1:43) najbardziej popularnych samochodów ciężarowych, które przed laty jeździły nie tylko po polskich drogach i bezdrożach, ale także w innych krajach. Stanowiły nieodłączny element krajobrazu odbudowującej się po wojnie Polski, a potem rozwijającego się w trudnych warunkach kraju. Dowoziły materiały budowlane, transportowały towary, nierzadko też ludzi. Może nie zawsze najpiękniejsze, jednak u wielu nadal wzbudzają uczucie nostalgii za dawnymi czasami, kiedy wszystko wydawało się prostsze.

Każdy zeszyt składa się z trzech działów, w których znajdują się najważniejsze informacje o przedstawianym samochodzie ciężarowym: jego historii, parametrach i szczegółach konstrukcyjnych. Zeszyt jest bogato ilustrowany archiwalnymi zdjęciami, a także fotografiami ciężarówek, które dotrwały do naszych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.