Magazyn „Książki” na wakacje

ksiązki magazyn wakacje 2016

We wtorek, 21 czerwca br. na rynku ukazało się specjalne wydanie kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” na lato. Pismo o objętości 100 stron dostępne jest w mniejszym, poręczniejszym formacie w sam raz do zabrania ze sobą na urlop. Cena 9,99 zł.

W specjalnym wakacyjnym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” redaktorzy kwartalnika: Łukasz Grzymisławski, Juliusz Kurkiewicz i Piotr Goźliński proponują na urlop – zamiast głośnych nowości – sprawdzone zestawy lektur, które pomogą uniknąć rozczarowania, Łukasz Orbitowski podsumowuje dzieła wybrane Stephena Kinga, a Wojciech Orliński wskazuje, że autor we wszystkich swoich najważniejszych dziełach nie tylko straszy, ale i oskarża o coś Amerykę.

Ponadto Tomasz Kwaśniewski i Małgorzata I. Niemczyńska sprawdzają, jak żyje się pod jednym dachem z pisarzem/pisarką, Juliusz Kurkiewicz rozmawia z Elizabeth Strout, która otrzymała nagrodę Pulitzera za „Olive Kitteridge”, Szczepan Twardoch prezentuje fragmenty swojej najnowszej powieści „Król”, a Wojciech Nowicki pisze o tym, jak wybitni autorzy radzili sobie z upałem, przy okazji podając kilka literackich receptur na orzeźwiające drinki.

W numerze czytelnicy znajdą również propozycje Marii Poprzęckiej na 10 wypraw do mniej popularnych europejskich muzeów i kościołów, w których można odkryć arcydzieła malarstwa, portret Roalda Dahla w przeddzień premiery filmu Spielberga „Bardzo Fajny Olbrzym” według książki tego autora, opowieści o szwajcarskiej autorce Annemarie Schwarzbach, wywiad z niemiecką autorką Melanie Raabe, a także dowiedzą się, jak mieszkali Ernest Hemingway, Borys Pasternak i Pablo Neruda. Kwestionariusz „Książek” wypełni Wilhelm Sasnal.

Specjalny numer „Książek” przygotowała redakcja pod kierownictwem Pawła Goźlińskiego. Wydawcą magazynu jest Barbara Piegdoń-Adamczyk. To już 22. wydanie „Książek. Magazynu do czytania”, który w tym roku świętuje swoje 5. urodziny.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.