Książka Bendyka z „Polityką”

Do części nakładu nowego numeru tygodnika „Polityka” (18/2020) dołączona jest premierowa książka Edwina Bendyka pt. „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”.

„W Polsce, czyli wszędzie” to opowieść o końcu naszego świata, próba refleksji nad tym, co możemy zrobić, kiedy coraz wyraźniej widzimy zbliżający się zmierzch cywilizacyjnego modelu, który budowaliśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Wszystko zaczyna się tu od dramatycznego pytania: czy Polska przetrwa do 2030 roku, czy też po raz kolejny powtórzy scenariusz rozkładu i upadku? Ta książka to opowieść o Polsce i o świecie, który się kończy, oraz o możliwości nowego, lepszego otwarcia.

Autorem książki jest Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta i pisarz, kierownik działu naukowego tygodnika Polityka. Zajmuje się tematyką cywilizacyjną oraz relacjami między nauką i techniką a polityką, gospodarką, kulturą, życiem społecznym. Jest autorem wielu książek, w tym „Zatrutej studni” nominowanej do Nagrody Literackiej Nike w 2003 r. Wykłada w Collegium Civitas i Graduate School for Social Research Polskiej Akademii Nauk. Członek Polskiego PEN Clubu, European Council on Foreign Relations, członek zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Prowadzi blog „Antymatrix” na Polityka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.