II edycja Konkursu „Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej”

nagroda newsweeka

Rozpoczęła się II edycja konkursu „Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej”. Konkurs wyróżnia najlepszych autorów, uczestników życia społecznego oraz wybitnie uzdolnioną młodzież. Zgłoszenia można nadsyłać do 5 października br. Rozdanie nagród nastąpi w II połowie listopada.

Kapituła konkursu przyznaje nagrody w czterech kategoriach: najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu w ostatnim roku (tj. od 1.10.2013 r.)., najlepsza książka z zakresu literatury faktu, za działalność społeczną oraz, w formie stypendium, dla utalentowanej dziennikarsko młodzieży. Stypendium jest przyznawane osobom, które nie przekroczyły 30. roku życia.

Zgłoszenia do Nagrody można przesyłać za pośrednictwem strony www.fundacjatoranskiej.pl. W przypadku kategorii „Działalność społeczna” kandydatów nominuje Kapituła. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Fundacji.

Nagrody są wspólną inicjatywą tygodnika „Newsweek Polska” i powołanej w 2013 roku Fundacji im. Teresy Torańskiej. Wyróżnienia mają na celu promocję twórczości pisarskiej i dziennikarskiej, wspieranie początkujących autorów oraz postaw prospołecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.