Award of Excellence dla „Faktu”

Gazeta codzienna „Fakt” została uhonorowana nagrodą Award of Excellence za najlepiej zaprojektowaną okładkę gazety informacyjnej.

Nagroda została przyznana przez prestiżową amerykańską organizację Society for News Design. W tegorocznym konkursie „World’s Best-Designed Newspaper” do nagrody pretendowało kilkaset tytułów prasowych z całego świata. „Fakt” jest jedynym polskim tytułem, któremu przyznano nagrodę.

Nagrodzona okładka, której autorem jest Piotr Grzybowski – dyrektor artystyczny „Faktu”, stworzona została dla uczczenia 65. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. „Fakt” z wyróżniona okładką ukazał się na rynku 15 kwietnia 2008 r.

To już druga nagroda przyznana „Faktowi” przez Society for News Design. W 2007 roku „Fakt” zdobył Award of Excellence w kategorii Strona newsowa w tabloidzie, za okładkę opublikowaną w wielkanocnym wydaniu gazety.

Źródło: Informacje Prasowe Axel Springer Polska Sp. z o.o.

PROMOCJA
Sklep internetowy kolporter.pl poleca wspomnienia z życia w getcie warszawskim ostatniego żyjącego przywódcy słynnego powstania – Marka Edelmana„I była miłość w getcie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.