„Gazeta Wyborcza” z „Planetą Żywiołów”

15 listopada „Gazetą Wyborcza” wystartowała z serią filmów na DVD „Planeta Żywiołów”. Filmy będą się ukazywać co poniedziałek.

„Planeta Żywiołów” to seria programów poświęconych sile i jednocześnie urokowi zjawisk naturalnych na ziemi. Filmy pokazują efektowne zdjęcia z najdalszych zakątków świata – wybuchy wulkanów, burze, powodzie i tornada. Każdemu ze zjawisk poświęcony jest osobny program. Cykl stanowi niezwykły przewodnik pozwalający zrozumieć potężne siły, które wzajemnie na siebie wpływając nadały kształt naszej planecie. Programy ukazują też historię ewolucji Ziemi, której bieg wyznaczały gwałtowne zjawiska, nad którymi do dziś człowiek nie potrafi do końca zapanować.

15 listopada „Powodzie”

Każde ekstremalne zjawisko atmosferyczne może zabijać, ale to powodzie pochłaniają najwięcej ofiar. Zobacz jak atakują z całkowitego zaskoczenia, zalewając miasta, niszcząc wszystko na swojej drodze. Powódź jest zagrożeniem niemal dla każdej części lądu na naszym globie.

22 listopada „Wulkany”

Wulkany mogą nieść śmierć, ale to właśnie one tworzą żyzne gleby, dając życie. Odkąd naukowcy są coraz lepsi w przewidywaniu ich aktywności, wulkany pochłaniają mniej ofiar. Nie jesteśmy jednak w stanie w żaden sposób zapobiegać kolejnym erupcjom.

29 listopada „Błyskawice”

Burze są najpotężniejszym żywiołem na naszej planecie, towarzyszą im błyskawice . Każdego niebo rozświetla ponad 10 milionów błyskawic. Jedna niesie ze sobą energię równą mocy elektrowni jądrowej.

6 grudnia „Tornado”

Tornada są bardzo niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznym, które co roku pochłania setki ofiar. W Polsce znane jest raczej pod nazwą trąba powietrzna i występuje dość rzadko. Sieje ogromne zniszczenia, nieporównywalne jednak z tornadami na obszarze Stanów Zjednoczonych, czego najlepszym dowodem są choćby niedawne, ogromne zniszczenia, które wywołał huragan Kathrina.

Cena „Gazety Wyborczej” i pierwszego filmu 8,99 (w tym 22 % VAT), cena kolejnych części cyklu 7, 99 (w tym 22 % VAT).

(na podstawie wyborcza.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.