„Życie Pi” z „Newsweekiem”

zycie pi

W poniedziałek 22 kwietnia do części nakładu tygodnika „Newsweek Polska” dołączone będzie premierowe wydanie filmu „Życie Pi” na DVD. Najnowszy film w reżyserii Anga Lee otrzymał aż jedenaście nominacji do Oskara i zdobył w sumie cztery statuetki.

Film powstał na podstawie bestsellerowej książki Yanna Martela, wyróżnionej w 2002 roku Nagrodą Bookera. Bohater opowieści – szesnastoletni Pi Patel – cudem przeżywa katastrofę statku, w której giną jego rodzice. Ocalony Pi dryfuje po Pacyfiku w szalupie z groźnym tygrysem bengalskim, walcząc o życie z żywiołem, głodem i niebezpiecznym zwierzęciem, z którym musi dzielić niewielką przestrzeń.

Filmową adaptację powieści wyreżyserował Ang Lee, laureat Oskara w 2005 roku za film „Tajemnica Brokeback Mountain”, a w rolę Pi wcielił się aktor z Indii Suraj Sharma. Dzieło Anga Lee otrzymało w sumie ponad 40 nagród, w tym cztery Oskary, m.in. za reżyserię i zdjęcia.

„Newsweek” z premierowym wydaniem filmu „Życie Pi” na DVD i książką o filmie będzie kosztował 29,99 zł. „Życie Pi” to kolejna po „Prometeuszu” i „Skyfall” bestsellerowa premiera na DVD z „Newsweekiem”.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.