Wywiady, recenzje, eseje

Czego nas uczą ekscentrycy? Jak robić nic i nie zwariować? Czy każde zdanie może być przygodą? Odpowiedzi na te i inne pytania wraz z inspirującymi wywiadami, esejami i recenzjami można znaleźć w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania” (wyd. Agora), który jest już w sprzedaży. Cena 19,99 zł.

Bohaterem okładki najnowszego numeru „Książek. Magazynu do czytania” jest Cormac McCarthy, amerykański pisarz, scenarzysta i dramaturg. O jego krętej drodze na parnas opowiada Maciej Jarkowiec. Autor siedem lat temu został uśmiercony na Twitterze, tę wiadomość podchwycił największy ogólnonarodowy dziennik amerykański „USA Today”. Gdy okazała się to fake newsem, „The Los Angeles Times” przygotował artykułu o tytule „Cormac McCarthy żyje. Jest zbyt twardy, żeby umrzeć”. Niestety, ostatecznie nikt nie jest, a McCarthy umarł, tym razem zupełnie na serio, 13 czerwca br., czyli tuż przed zesłaniem tego numeru do druku.

Stały dodatek dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” zawiera m.in. tekst o Holly Black, pisarce, dla której fani masowo urywają się z lekcji. Na łamach znajdzie się też publikacja o sadze „Zwiadowcy” Johna Flanagana, której miejsce akcji ma sporo wspólnego ze światami Kossak-Szczuckiej, ale góruje nad nimi pod każdym względem – o czym zapewnia Jacek Podsiadło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.