Wydawnictwa wymieniły się czasopismami

poradnik_domowy-agora-2013_03-cov

W wyniku umowy zawartej w dniu 25 lutego 2013 r. Agora S.A. zbyła spółce Edipresse Polska SA prawa do wydawania miesięcznika „Poradnik Domowy” za kwotę 11,5 mln zł. Tego samego dnia, Agora S.A. na mocy podpisanej umowy nabyła od wydawnictwa Edipresse Polska SA prawo do wydawania miesięcznika „Dom i Wnętrze” za kwotę 3 mln zł.

„Poradnik Domowy” jest najdłużej obecnym na rynku miesięcznikiem kobiecym o charakterze poradnikowym. Pierwszy numer pisma ukazał się w październiku 1990 r. Do 2002 r. wydawcą „Poradnika Domowego” było wydawnictwo Prószyński i S-ka, następnie Agora S.A.

–  „Poradnik Domowy” jest doskonałym dopełnieniem naszego portfolio. Jesteśmy na drugiej pozycji pod względem udziałów w sprzedaży egzemplarzowej magazynów poradnikowych w Polsce. Zgodnie z danymi ZKDP zakup zwiększa ten udział do blisko 30 %. W portfolio mamy już dwa bardzo silne tytuły. Są nimi Przyjaciółka, magazyn o kilkudziesięcioletniej tradycji, lider sprzedaży egzemplarzowej w swojej kategorii oraz Pani Domu – dwutygodnik o znakomitych parametrach czytelnictwa – komentuje Zbigniew Napierała, Prezes Zarządu Edipresse Polska SA.

„Dom i wnętrze” to ekskluzywny magazyn o wnętrzach obecny na polskim rynku od ponad 20 lat.

– Nabycie praw do wydawania miesięcznika „Dom i Wnętrze” wpisuje się w strategię segmentu czasopism Agory polegającą na wzmacnianiu obecności w sektorze wnętrzarsko-budowlanym. Tytuł ten pozwoli nam pozyskiwać budżety reklamowe producentów luksusowych mebli i artykułów wyposażenia wnętrz – mówi Cezary Jęksa, zastępca dyrektora segmentu Czasopism w Agorze.

Źródło: Agora, Edipresse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.