Magazyn „Książki” z dwiema okładkami

Na rynku ukazał się nowy wyjątkowy numer kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” z dwiema okładkami do wyboru. Czytelnicy mogą kupić wydanie z okładką, na której znajduje się pisarz Jakub Żulczyk lub to z podobizną przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

W drugim w tym roku wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” redakcja prezentuje esej mistrza Saundersa, w którym jeden z najwybitniejszych pisarzy Ameryki tłumaczy, jak i po co pisze książki. Redakcja zastanawia się również, ile jeszcze książek Remigiusza Mroza jest w stanie wytrzymać czytelniczy rynek i czy polski kryminał może już konkurować ze skandynawskim, a także tłumaczy, dlaczego analogowe nośniki – płyty winylowe, kasety magnetofonowe – powoli powracają do powszechnego użytku.

W numerze Juliusz Kurkiewicz prezentuje absolutne czytelnicze must reads nadchodzącego sezonu, Tomasz Kwaśniewski rozmawia z pisarzem Jakubem Żulczykiem nie tylko o jego nowej powieści „Wzgórze psów”, Janusz Rudnicki pisze o Kornelu Makuszyńskim z okazji premiery jego biografii, Michał Nogaś rozmawia z Jonathanem Foerem o ryzyku życia w epoce, w której każdy chce mieć więcej niż jedno życie, a wrażeniami z nowej produkcji Netfliksa – ekranizacji „Ani z Zielonego Wzgórza” – dzieli się Katarzyna Wężyk.

Kwestionariusz „Książek” wypełnił Donald Tusk, który opowiedział m.in. o tym, co aktualnie czyta, jakie są jego rytuały czytelnicze i co czytało się w jego domu rodzinnym.

Cena czasopisma to 9,99 zł.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.