Wszystko dla dzieci

media-mix_NK

Istniejąca od 18 lat firma Media Service Zawada jest wydawnictwem specjalizującym się w publikowaniu magazynów dla małych dzieci. Pełna oferta tytułów wydawnictwa jest dostępna w sieci dystrybucyjnej Kolportera.

Wydawnictwo dba, by na rynku systematycznie pojawiały się oczekiwane przez dzieci publikacje z ich ulubionymi bohaterami – psem Scooby-Doo i paczką jego przyjaciół, Benem 10, wróżkami z klubu Winx, sympatycznymi bohaterami kreskówek stacji Cartoon Network, syrenkami z serialu „H2O. Wystarczy kropla!”, Gormitami i innymi.

Wszystkie pisma są foliowane, ponieważ do każdego numeru dołączane są upominki i zabawki. Z zawartością poszczególnych wydań bliżej można się więc zapoznać dopiero po ich nabyciu. Można za to w salonikach prasowych przeglądać wydawane przez MSZ książeczki dla maluchów i komiksy oraz książki dla dzieci w wieku szkolnym.

W wydawnictwie słyszymy: „Nasi młodzi czytelnicy nie dają nam czasu na odpoczynek – dzwonią do nas, piszą, przysyłają rysunki i zdjęcia… To zobowiązuje”. Dodajmy, że wydawnictwo podąża z duchem czasu i poza wersjami papierowymi wprowadza wersje swoich publikacji na tablety – Magic Pocket na iPada. Interaktywne opowiadania dają czytelnikom możliwość przesuwania przedmiotów na ekranie, decydowania o ich ruchu oraz włączania dźwięku, a tym samym aktywnego włączenia się w czytaną opowieść. Nadal jednak wydawnictwa papierowe są podstawą działalności firmy i pewnie długo się to jeszcze nie zmieni.

Pełen artykuł ukazał się w miesięczniku „Nasz Kolporter” kwiecień 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.