„Tempo” – nowy magazyn sportowy

Tempo_22_10_2014

W najbliższą środę, 22 października, ukaże się magazyn „Tempo”, który zastąpi „Tygodnik Przeglądu Sportowego”. Wydawca (Ringier Axel Springer Polska) zapowiada nowoczesne czasopismo, w którym kibice znajdą eksperckie treści najlepszych autorów „Przeglądu Sportowego”.

– Relaunch Tygodnika „Przeglądu Sportowego” to kolejna odsłona rewolucji w newsroomie sportowym, którą przeprowadzam od swego przyjścia do RASP przed rokiem – mówi Michał Pol, dyrektor kontentu sportowego RASP i redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”. – Po stworzeniu multimedialnego zespołu, nowej odsłonie strony internetowej przegladsportowy.pl z silnie rozwiniętymi mediami społecznościowymi – co pozwoliło nam osiągnąć doskonałe wyniki w Megapanelu – teraz wspólnie z dyrektor marki „Przegląd Sportowy”, Marleną Jezierską, postanowiliśmy przekształcić tygodnik w nowoczesny, kolorowy magazyn XXI wieku. Czytelnicy znajdą w nim eksperckie teksty najlepszych autorów „Przeglądu Sportowego” i wyrazistych felietonistów podane w atrakcyjnej nowej makiecie, przypominającej wydanie na tablet, które swoją drogą oczywiście również stworzyliśmy.

Wydawca zamierza dodać istniejącemu dotychczas „Tygodnikowi Przeglądu Sportowego” dynamiki i tożsamości poprzez odwołanie do historycznego i zasłużonego dla polskiego sportu tytuł „Tempo”. Szefem zespołu redakcyjnego został Paweł Wołosik, dotychczasowy szef działu inne sporty. Za szatę graficzną i dynamiczny sportowy layout odpowiada Tomasz Kardyński, który dołączył do zespołu PS. Wśród felietonistów znalazły się wybitne postaci polskiego sportu: Łukasz Kadziewicz i Krzysztof Hołowczyc oraz promujący bieganie i zdrowy tryb życia, komentator Canal+ i współpracownik serwisu czasnabieganie.pl, Marcin Rosłoń. – Udało się też namówić zastępcę redaktora naczelnego „Przeglądu”, Przemysława Rudzkiego, żeby przeniósł do „Tempa” jeden z swych stałych felietonów – dodaje Pol.

Magazyn „Tempo” ukaże się w nakładzie 60 tys. egz., będzie miał objętość 64 stron, a jego cena wyniesie kosztować 3,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.