Tajemnice Starożytnych Cywilizacji

Pierwszy tom niezwykłej serii 48 książek przedstawiających świat starożytnych cywilizacji dostępny będzie w sprzedaży od 24 stycznia. Do każdego tomu dołączony będzie film DVD. Kolekcja „Tajemnice Starożytnych Cywilizacji” ukaże się nakładem Wydawnictwa POLSKIE MEDIA AMER.COM

„W starożytności istniało wiele społeczeństw, które dążąc do coraz doskonalszego opanowania sił przyrody i wykorzystując jej bogactwa, osiągnęły wysoki poziom cywilizacyjny – czytamy na stronie wydawcy. – Wiedza starożytnych (zwłaszcza nauki ścisłe, technika), organizacja państwa, prawo, i kultura materialna (m.in. sztuka, literatura) i duchowa (np. systemy religijne, refleksja filozoficzna) fascynują nas i zadziwiają. Położyły one podwaliny naszej cywilizacji.
Jak doszło do powstania tak wspaniałych dzieł? Kto przyczynił się do wypracowania idei i pojęć, którymi posługujemy się do dziś? W co wierzyli starożytni i jakimi wartościami kierowali się w życiu? Jak funkcjonowały starożytne imperia? Kim byli ludzie potrafiący z mądrością kierować tak wielkimi społecznościami? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć w serii książek prezentujących wybrane starożytne cywilizacje”.
Dodajmy, że albumowe wydanie „Tajemnic Starożytnych Cywilizacji”, oprócz pięknych ilustracji, będzie zawierać mapy, rysunki oraz plany budowli, założeń sakralnych, rezydencji, nekropoli i miast.
SERIA OBEJMUJE:
tomy 1-12: EGIPT
tomy 13-14: SUMEROWIE
tomy 15-16: AKAD
tomy 17-18: BABILONIA
tomy 19-20: ASYRIA
tom 21: HETYCI, HURYCI
tom 22: FENICJA
tom 23: PALESTYNA, IZRAELICI
tom 24: SYRIA
tomy 25-26: PERSJA
tomy 27-35: GRECJA
tom 36: ETRUSKOWIE
tomy 37-42: RZYM
tomy 43-46: INDIE
tom 47: SCYTOWIE
tom 48: HUNOWIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

46 komentarzy “Tajemnice Starożytnych Cywilizacji”