Startuje nowy dwumiesięcznik

Nowy dwumiesięcznik „Historia bez tajemnic” (wyd. Skarpa Warszawska) wystartuje w poniedziałek 5 lipca br. w cenie 11,99 zł.

Jak pisze wydawca, „w ‘Historii bez tajemnic’ nie chcemy ‘ideologizować’ historii i dopasowywać jej do potrzeb polityki, ale wyszukiwać najciekawsze zdarzenia i najbardziej fascynujących ludzi. Bez względu na ich przekonania czy orientację obyczajową. Oczywiście, nie zabraknie u nas artykułów na temat odległych dziejów – starożytności czy średniowiecza, ale nacisk kładziemy na historię bliższą nam; tę z czasów II wojny światowej, żelaznej kurtyny czy wielkiego przełomu początku lat 90. Chcemy przypominać zdarzenia, które sami przeżyliśmy.

Nie zamierzamy koncentrować się wyłącznie na działalności prezydentów czy papieży, ale chcemy widzieć historię oczami buntowników, osób skłóconych z establishmentem, gwiazd muzyki popularnej czy autorów skandalizujących książek. Sporo miejsca poświęcimy też tematyce kryminalno-śledczej – będziemy prezentować głośne i niewyjaśnione sprawy, które cały czas wywołują gorące dyskusje. Pismo i portal, od strony formalnej, będzie lżejsze od konkurencji, ale jeśli chodzi o tematykę, nie zamierzamy unikać wagi ciężkiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.