Sontag, Tarantino i syn Garcii Márqueza

Jakie tajemnice skrywała pisarka Susan Sontag? Czy Quentin Tarantino jest dobrym pisarzem? Jak syn Gabriela Garcii Márqueza wspomina ojca? O tym – wśród wielu literackich tekstów, recenzji i wywiadów – będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” (wyd. Agora), które ukaże się we wtorek, 31 sierpnia br. w cenie 15,99 zł. Numer wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony.

Bohaterką okładki sierpniowych „Książek. Magazynu do czytania” jest jedna z najważniejszych intelektualistek XX w. – Susan Sontag. O tajemnicach pisarki, która mówiła o sobie, że jest aktorką, pisze Juliusz Kurkiewicz, polecając przy tym książkę Benjamina Mosera „Sontag. Życie i twórczość”, niebawem dostępną w księgarniach nakładem Wydawnictwa Agora (premiera 29 września br.).

Prócz tego w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika „Książki” będzie można przeczytać m.in. tekst o pierwszej influencerce Hollywood – Eve Babitz; wywiad Natalii Szostak z szkocką pisarką Ali Smith, która ukończyła literacki kwartet pór roku, jedno z najwybitniejszych dokonań literackich ostatnich lat oraz fragment powieści Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”.

Na łamach magazynu autorzy i autorki będą zastanawiać się również m.in. nad sensem pracy ponad miarę (Wojciech Orliński), przyjaźnią ważniejszą od miłości (Tomasz Ulanowski), stereotypami związanymi z pracą seksualną (Emilia Dłużewska) czy relacjami żywych z umarłymi w dobie wirtualnej rzeczywistości (Katarzyna Boni). Wśród tych rozważań znajdzie się rozmowa Doroty Wodeckiej ze Stefanem Chwinem o polskich samobójcach i o samobójstwie w naszej kulturze, a także rozmyślania Mariusza Szczygła o sensie życia z perspektywy czeskiej literatury. Redakcja zaprezentuje też rekomendacje najważniejszych nowości książkowych i najlepszych kryminałów, jak również kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

W numerze nie zabraknie stałego dodatku dla młodszych czytelników „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdą oni m.in. polecane tytuły, które warto zapakować do szkolnego plecaka i które uczą, jak ważna w  życiu jest umiejętność zadawania pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.