Salon nr 10. Domy silne naturą

W środę 23 marca br. w sprzedaży pojawi się wydanie specjalne „Polityki” – „Salon nr 10. Domy silne naturą” (wyd. Polityka). Cena publikacji 16,99 zł.

Temat główny wydania to DOMY ZASILANE NATURĄ. Wykorzystanie drewna w – architekturze, budownictwie i przemyśle meblarskim. DREWNO jest najstarszym materiałem, które przeżywa swój renesans ze względu na najmniejszy ślad węglowy. Świat odkrywa na nowo drewno, dając mu coraz nowsze obszary zastosowań. Polska ma ogromne doświadczenie w obróbce drewna i projektowaniu opartym na tym materiale.  Redakcja pisze o: mariażu natury i technologii, ciekawych formach architektonicznych o konstrukcjach drewnianych i na bazie drewna przetworzonego. Przedstawia: nowoczesną rezydencję w tradycyjnej polskiej zagrodzie, zrewitalizowaną ekologicznie kamienicę w Sopocie, fińskie letnisko nad jeziorem i dom ze spektakularną biblioteką nad Morzem Karaibskim.

WYNAJMOWAĆ CZY KUPOWAĆ? Jak rośnie i rokuje w Polsce rynek najmu od profesjonalnych podmiotów. Obecnie w najmie instytucjonalnym oferowanych jest nieco ponad 7 tys. mieszkań, ale do 2050 r. liczba mieszkań w posiadaniu profesjonalnych podmiotów wzrośnie nawet do ponad 65 tys., jak podaje Fundacja Rynku Najmu.

OD SZTUKI DO DESIGNU. Motywy artystyczne w projektowaniu przedmiotów użytkowych.  Dobra sztuka pozwala na nieskończone interpretacje. Dobry design jest odbierany przez każdego tak samo. Czasem udaje się wzbogacić design o artyzm i towarzyszące mu emocje. Przypominamy życie i twórczość Tamary Łempickiej, malarki, królowej art deco, symbolu kobiecej niezależności, który ponad 4 dekady od jej śmierci ani trochę nie stracił na aktualności. Przyjrzymy się, jak jej obrazy żyją „w kolejnych wcieleniach” – jako cytaty na przedmiotach użytkowych.

SYPIALNIE. Wraz z architektami wnętrz i ekspertami firm – producentów sprzętów do sypialni – podpowiadamy jak wybrać:  łóżko i materac; pozostałe meble do przechowywania rzeczy i wypoczynku; oświetlenie i włączniki światła, pościel, pledy, koce; materiały na ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.