Piąty numer magazynu „Książki”

Piąty numer czasopisma „Książki. Magazyn do czytania” trafił już do sprzedaży. Kwartalnik jest do kupienia m.in. w salonikach prasowych Kolportera w całej Polsce.

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej na okładce piątego numeru znalazł się pisarz  Jerzy Pilch w szaliku kibica. W numerze znajduje się obszerny wywiad z pisarzem, który tłumaczy, że wbrew stereotypowi piłka nożna nie jest plebejską rozrywką.

Z okazji ukazującej się właśnie biografii Joanna Bator zajęła się siostrą Faustyną Kowalską. Jej „Dzienniczek” to najczęściej tłumaczona polska książka. Bator wyjmuje świętą z religijnego kontekstu i opowiada o niej jako o artystce i pisarce zapatrzonej w niebo.

W najnowszych „Książkach” czytelnicy znajdą również tekst Mariusza Szczygła o Blance Matragi, czeskiej projektantce, która szyje suknie dla arabskich księżniczek. Marcin Sendecki prezentuje ulubione marki/przedmioty słynnych pisarzy, a Milena Rachid-Chehab opowiada o współczesnym Londynie.

Marek Bieńczyk sprawdza dlaczego Anglicy i Francuzi się nie lubią, a Grzegorz Wysocki przedstawia seksatlas polskiej prozy (komentowany wybór scen erotycznych z polskiej literatury najnowszej).

Katarzyna Bielas rozmawia z Edmundem Whitem, najwybitniejszym pisarzem gejowskim Ameryki, a Sebastian Leniarski pisze o podboju bieguna północnego balonem przez szwedzkiego inżyniera Andrée a propos książki Aleca Wilkinsona.

Cena magazynu „Książki” wynosi 9,99 zł.

(na podstawie informacji Agory)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.