De Agostini – kolekcje pełne wiedzy

De Agostini zadebiutowało w Polsce w 1994 r. bestsellerem „Dinozaury! – odkryj olbrzymy prehistorycznego świata”, który natychmiast podbił serca czytelników. Od tamtej pory portfolio wydawnictwa wzbogaciło się o ponad 100 kolekcji skierowanych do różnych grup odbiorców: encyklopedii, leksykonów, serii filmowych i książkowych, hobbystycznych i edukacyjnych. Większość z tych wydawnictw jest dostępna ofercie dystrybucyjnej Kolportera.

Historia wydawnictwa De Agostini sięga 1901 roku, gdy bracia Giovanni i Alberto De Agostini założyli w Rzymie Instytut Kartograficzny. Giovanni był już wówczas cenionym kartografem, z kolei Alberto – salezjanin misjonarz – przemierzał najdalsze zakątki Ameryki Południowej, dokumentując nieznane światu przyrodnicze i kulturowe osobliwości.

Dziś Grupa De Agostini jest obecna w ponad 50 krajach świata. Jej atlasy, encyklopedie, kursy językowe, filmy dvd, przewodniki, serie do kolekcjonowania, wydawnictwa multimedialne, aplikacje na tablety i smartfony ukazują się w kilkunastu językach, dostarczając milionom czytelników – od Brazylii po Nową Zelandię – solidnej porcji praktycznej wiedzy i jednocześnie świetnej rozrywki.

Kilkanaście lat po debiucie w Polsce De Agostini konsekwentnie umacnia pozycję lidera na rynku pism hobbystycznych, kolekcjonerskich i edukacyjnych, tworzonych dla różnych grup czytelniczych. Ponadstuletnia tradycja zobowiązuje, dlatego wydawca konsekwentnie wybiera do współpracy wyłącznie uznanych autorów, tłumaczy i ekspertów merytorycznych, a zdjęcia do swoich publikacji wyszukuje w cieszących się renomą agencjach i archiwach fotograficznych.

Wiele kolekcji powstaje w ścisłej współpracy z renomowanymi producentami, wydawnictwami i studiami filmowymi – kreatorami kultowych marek współczesnej pop-kultury, takimi jak Disney, Warner Bros czy Lucasfilm. Wyjątkowy charakter na rynku wydawniczym ma „Harry Potter – Księga szachów”, kurs szachowy na dwóch poziomach zaawansowania z szachownicą i kolekcją 32 figur, wierną kopią czarodziejskiego zestawu z filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Z kolei „Star Wars – Kultowe statki i pojazdy” to kompendium wiedzy o uniwersum Gwiezdnych Wojen z ekskluzywną kolekcją miniaturowych pojazdów kosmicznych Rebelii i Imperium. W książkowo-filmowym „Klubie przyjaciół Myszki Miki” ulubione dziecięce postacie Disneya wprowadzają małych czytelników – poprzez gry, zagadki, piosenki i zabawne historyjki .

– Nasze kolekcje powstają z pasji, z chęci tworzenia czegoś niezwykłego i potrzebnego – mówi Wojciech Horbatowski, szef De Agostini w Polsce. – Jesteśmy szczęśliwi, gdy uda nam się wykreować coś, co zaspokaja głód wiedzy naszych czytelników w niebanalny sposób, pozwala rozwijać ich pasje, zainteresowania i inspiruje do twórczego działania.

Redakcja De Agostini z zapałem pracuje nad kilkoma nowymi kolekcjami, wierząc, że i one wkrótce zdobędą serca czytelników. Optymizm jest o tyle uzasadniony, że przy każdym projekcie wydawca wnikliwie analizuje napływające od nich sugestie i podpowiedzi, korzysta też z szeroko zakrojonych badań rynkowych.

Maciej Gocał, Sales Manager De Agostini Polska: – Od 1998 roku De Agostini Polska ściśle współpracuje z Kolporterem, który jest jednym z głównych dystrybutorów kolekcji wydawniczych w Polsce. Od tego czasu w kioskach i Salonikach Prasowych ukazało się ponad 100 nowych kolekcji naszego wydawnictwa. Cenię współpracę z Kolporterem za profesjonalizm i innowacyjność. Odzwierciedleniem tych wartości jest stale rosnący udział rynkowy tej firmy. Warte podkreślenia są partnerskie relacje zarówno z kielecką Centralą firmy jak również Oddziałem Logistyki Centralnej w Warszawie.

Cały artykuł do przeczytania w miesięczniku „Nasz Kolporter” nr 5/2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.