„Omnibus” od tygodnika „Polityka”

omnibus_okladka

Tygodnik „Polityka” już  po raz czwarty wydaje „OMNIBUS wakacyjny – ćwiczenia umysłowe dla dorosłych”. Wydanie specjalne dostępne na rynku od środy 26 czerwca w cenie 7,99 zł.

W „Omnibusie wakacyjnym” znajdą się 64 zadania  o różnej skali trudności, podzielone na 4 obszary tematyczne: język, logika, quiz  i wiedza. Autorem zadań jest Marek Penszko, prowadzący Łamiblog na stronie polityka.pl.

Ze wstępu:

„Dlaczego lubimy rozwiązywać zagadki? Dwie podstawowe odpowiedzi sprowadzają się do pożytku i przyjemności. Pożytek wiąże się oczywiście z gimnastyką szarych komórek, a przyjemność sprawia pokonywanie przeszkód, dotarcie do celu i związane z tym dowartościowanie się. Dlatego jeśli ktoś twierdzi, że nie lubi rozrywać się umysłowo albo przynajmniej go to nie pociąga, bo np. uważa takie zajęcie za stratę czasu – nieświadomie mija się z prawdą. Problem tkwi tylko w tym, że dotąd nie trafił na odpowiednią łamigłówkę we właściwym czasie. „Omnibus” zapewnia szeroki wachlarz zadań, a letnia kanikuła jest sprzyjającym okresem. Życzymy więc Państwu wielu celnych trafień”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.