Oddział logistyki Kolportera z nowymi pojazdami

Siedem nowych pojazdów zakupił należący do Departamentu Dystrybucji Prasy Kolportera Oddział Logistyki Centralnej w podwarszawskich Mościskach. W tej chwili flota Logistyki liczy trzynaście dużych samochodów, które z centralnego magazynu w Mościskach codziennie rozwożą prasę do oddziałów Kolportera w całej Polsce.

Nowe pojazdy, to inaczej siedem zestawów samochodowych, z których każdy składa się z ciągnika siodłowego marki Mercedes Actros oraz naczepy firmy Schmitz. Wszystkie ciągniki posiadają normę EURO 5. – To obecnie najlepsza obwiązująca norma czystości spalin – podkreśla Mirosław Fiuk, dyrektor OLC w Mościskach.  

Trudno sobie wyobrazić pracę oddziału w Mościskach, który jest sercem dystrybucji prasy, bez samochodów przystosowanych do przewozu ciężkiego ładunku, jakim są palety z gazetami. – Dziennie do wszystkich oddziałów wywozimy średnio około 700 palet, co daje nam rocznie ponad 170 000 palet – wylicza dyrektor Fiuk. – A ponieważ waga jednej palety wynosi około 700 kg, w sumie w 2010 roku  przewieźliśmy 122 081 ton gazet w tak zwanej dostawie oraz 24 802 tony zwrotów. Zdarzają się jednak dni, gdzie w ciągu dnia zostaje przyjętych dzienne ponad nawet 1200 palet i tyle samo jest wysyłanych w trasę.

– Samochody nasze posiadają system GPS, który pozwala nam na śledzenie naszych pojazdów on-line. Są również wyposażone w fabrycznie montowane CB radia, dzięki czemu kierowca może optymalizować trasę przejazdu do oddziałów, omijając korki oraz inne utrudnienia na drogach, które mogłyby opóźnić dojazd do oddziału – dodaje Mirosław Fiuk.

Rocznie każdy z samochodów oddziału logistyki przejeżdża ok. 170 000 kilometrów.  

Źródło: miesięcznik „Nasz Kolporter”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.