Salon po skandynawsku

Wydanie specjalne „Polityki” nr 1/2021 pt. „Salon nr 6. Jak Skandynawia rozkochała w sobie świat” (wyd. Polityka)  ukaże się w środę 24 marca br. Cena: 14,99 zł.

Historia, znaki szczególne skandynawskiego stylu i sekrety jego  niesłabnącej popularności.  Jak Skandynawia rozkochała w sobie świat? Czy pojęcie „skandynawskiego designu”  ma jeszcze sens, kiedy cały świat podrabia go i tym samym trochę dewaluuje? O pragmatycznym projektowaniu po skandynawsku redakcja rozmawia z duńską projektantką Cecilii Manz i polsko-fińskim projektantem Tomaszem A. Rudkiewiczem. Głos w sprawie zabrali też przedstawiciele skandynawskich marek w Polsce.

W numerze nie zabraknie tematów architektonicznych – historia domów ukrytych, wpisanych w krajobraz, organicznych. Od awangardowych ziemianek po bryły z luster. Przygotowano też ranking najlepiej zaprojektowanych osiedli wielkomiejskich w Polsce. Nowoczesnych, a jednocześnie świetnie wpisujących się w kontekst historycznej zabudowy miasta, podkreślających ich charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.