Miesięcznik „Film” nie będzie się ukazywał

film-maj-2013

Zarząd Platformy Mediowej Point Group S.A. zdecydował o zaprzestaniu wydawania magazynu „Film”, zatrzymując jednocześnie w wydawnictwie tytuł i brand. W ocenie zarządu, żadna z ofert inwestycyjnych dla magazynu, które trafiły do spółki w ciągu ostatniego miesiąca, nie była satysfakcjonująca.

Czerwcowy numer miesięcznika będzie ostatnim wydanym przez Media Point Group, spółkę zależną PMPG.

„Zdecydowaliśmy o zachowaniu brandu FILM w wydawnictwie. To nadal jest silna i prestiżowa marka, która jednak potrzebuje nowej koncepcji rozwoju. Automatyczny transfer magazynu do Internetu nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem” – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu Platformy Mediowej Point Group. Dodaje, że zgodnie z przyjętą strategią rozwoju PMPG, firma wycofuje się z nierentownych działalności, skupiając się na głównych aktywach w grupie.

Zaprzestanie wydawania magazynu przez PMPG oznacza również rozwiązanie redakcji magazynu, która nastąpi z końcem maja. „Dziękuję Tomaszowi Raczkowi, który jesienią podjął się wyzwania tchnięcia nowego życia w magazyn FILM. Wraz z zespołem wykonali kawał ciężkiej pracy i z punktu widzenia redakcyjnego odnieśli sukces, a czytelnicy docenili te zmiany. Niestety, nie przełożyło się to na wystarczający wzrost rentowności pisma” – mówi Lisiecki.

Magazyn „Film” jest najstarszym polskim pismem poświeconym szeroko pojętej tematyce filmowej. Pierwszy numer ukazał się w 1946 roku.

(na podstawie informacji Media Point Group)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.