Jak to jest być kotem?

Czy Vermeer jest przereklamowany? Dlaczego Pippi musi upokarzać policjantów? Jak to jest być kotem oraz jak porozmawiać z drzewem, trawą i warzywem? Historia czy historie i czemu warto stawiać na jedno i drugie? Odpowiedzi na te i inne pytania wraz z inspirującymi wywiadami, esejami i recenzjami można znaleźć w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania”. Magazyn już dostępny w cenie 19,99 zł.

Bohaterką okładki najnowszego numeru jest Elżbieta Cherezińska, polska pisarka, teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej. W rozmowie z Małgorzatą I. Niemczyńską opowiada o zbiegach okoliczności, których nie wymyśliłby żaden pisarz oraz poleca siedem ulubionych powieści historycznych. Dodatkowo w kwietniowym wydaniu najciekawsze kryminały i thrillery wybrali Marta Bratkowska i Marta Górna, Natalia Szostak opowiedziała, jakich historii potrzebują dziś sieci streamingowe, a Michał Nogaś porozmawiał z Garym Shteyngartem o tym, czy można żałować kogoś tak bardzo uprzywilejowanego jak zdecydowana większość mieszkańców Manhattanu.

Stały dodatek dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, a  w nim m.in. rozmowa Weroniki Murek z Anną Landau-Czajką o niebezpiecznych treściach w podręcznikach dla najmłodszych oraz felieton Jacka Podsiadły z cyklu „Pod ławką”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.