Dzieła Adama Michnika w „Gazecie”

Z okazji dwudziestolecia powstania „Gazety Wyborczej”, w piątek 8 maja ukaże się pierwszy tom serii „Dzieła wybrane Adama Michnika” – „Kościół, lewica, dialog”. Kolejne tomy redaktora naczelnego GW będą w sprzedaży co tydzień.


Kolekcja „Dzieła wybrane Adama Michnika” obejmuje 7 tomów – „Kościół, lewica, dialog” (w oparciu o wyd. Świata Książki z 1998 r. z przedmową Stefana Kisielewskiego i posłowiem ks. Józefa Tischnera), „Szanse polskiej demokracji” (w oparciu o wyd. londyńskiego Aneksu z 1984 r.), „Polskie pytania” (wg NOWa, 1995), „Diabeł naszego czasu” (wg NOWa, 1995).
Ostatnie trzy tomy serii to – zebrane po raz pierwszy w formie książkowej – pisma rozproszone: komentarze, teksty publicystyczne, eseje i wywiady, publikowane w latach 1983-2009 na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Część pierwsza – tom 5. serii, nosi tytuł „Takie czasy…” (obok tekstów zebranych znajdzie się w niej także w całości esej „Takie czasy. Rzecz o kompromisie” wydany po raz pierwszy w 1985 r.); część druga jest zatytułowana „Dwie dekady wolności” (tom 6. serii), a część trzecia – „Wśród mądrych ludzi” (tom 7. serii).

Książki Adama Michnika można kupić w sklepie internetowym kolporter.pl

Źródło: agora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.