Doradzają przed ślubem

slub

Dla każdej zakochanej pary ślub to emocjonujące wydarzenie, będące ukoronowaniem uczucia łączącego dwoje ludzi. Ustalenie terminów, wybór fotografa, zespołu, sali, dobór stroju, makijażu i fryzury, wybór zaproszeń… o zawrót głowy nietrudno. Na pomoc przychodzą wydawcy czasopism o tematyce ślubno-weselnej.

Zorganizowanie wesela to nie lada wyzwanie. Jak zabrać się do planowania, jak wcześniej nigdy się tego nie robiło? Na co zwracać szczególną uwagę? Skąd czerpać porady dotyczące wesela? Czego się wystrzegać? Jak zapobiec przesądom? Z pomocą przychodzą wydawcy, którzy oferują młodym parom czasopisma, z których dowiedzą się, co w danym sezonie jest modne, jak przygotować wesele i na co zwracać uwagę podczas wyboru sali czy menu.

– Czasopisma ślubno-weselne to tytuły dla bardzo wąskiej grupy osób. Najczęściej kupują je panie, które w najbliższej przyszłości wychodzą za mąż. Drugą grupą nabywców są osoby, które organizują wesela, a z takich czasopism czerpią inspiracje i pomysły – mówi Anna Liszka, prowadząca kiosk w Lublinie, do którego prasę dostarcza Kolporter.

Niektórym może wydawać się to dziwne, ale branża ślubno-weselna, podobnie jak i inne, jest podatna na trendy płynące z Zachodu. Z roku na rok wesela zmieniają swoje oblicze. Co sezon projektanci mody kreują nowe fasony sukien ślubnych i strojów dla mężczyzn. Jubilerzy dwoją się i troją, by zaoferować nowe wzory obrączek ślubnych, a także pełną gamę dodatków do strojów. Fryzjerki i wizażystki tworzą nowe fryzury i makijaże, florystki poznają nowe tajniki ikebany i kreują coraz piękniejsze bukiety ślubne i ozdoby do kościołów i na samochody.

– Nabywcami takich tytułów są głównie kobiety. Każda panna młoda chce wyglądać tego dnia wyjątkowo, a w tego typu czasopismach prezentowane są suknie ślubne, makijaże i fryzury, które mogą przemienić każdą kobietę w księżniczkę – mówi Ewa Wojewódzka, prowadząca prywatny kiosk na dworcu w Dęblinie (tutaj również prasę dostarcza Kolporter). – Wydawcy nie ograniczają się tylko do pokazywania strojów dla pań. Wielu z nich prezentuje także modę męską. Pomimo to panie przywiązują większą wagę do wyglądu i one poszukują pomysłów na swój ślubny wizerunek.

Kinga Beck-Tracz

Pełna wersja artykułu dostępna w miesięczniku „Nasz Kolporter” (maj 2013)

Fot. Eugenia Joy/sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.