Dobry wynik dwumiesięcznika „Książki”

Prawie 15,5 tysięcy – tyle sprzedanych egzemplarzy numeru 2/2020 odnotowały „Książki. Magazyn do czytania” – poinformowała Agora. Ten dobry wynik dwumiesięcznik osiągnął dzięki publikacji m.in. wywiadu z bohaterem okładki, Salmanem Rushdiem oraz kanonu literackiego „Na lepsze jutro” stworzonego przez wybitnych pisarzy, humanistów i artystów na prośbę redakcji. Wydanie dostępne jest do 30 czerwca br.

Jak wynika z danych własnych wydawcy, najnowsze wydanie „Książek. Magazynu do czytania” cieszy się wyjątkową popularnością – pomimo zamknięcia licznych punktów sprzedaży prasy w czasie pandemii do rąk czytelników trafiło ok. 15,5 tysięcy. tradycyjnych egzemplarzy pisma, dystrybuowanych również w ramach prenumeraty.

– To rewelacyjny rezultat, biorąc pod uwagę trudne okoliczności i to, że wiele osób w obecnej sytuacji ograniczyło swoje wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Taki wynik oznacza, że „Książki” mają stałą i nieustraszoną grupę odbiorców, których wirus nie zniechęcił do kontaktu z magazynem – mówi wydawca magazynu, Barbara Piegdoń-Adamczyk.

W numerze, oprócz wspomnianego już wywiadu z Salmanem Rushdiem, poświęconego m.in. błędnemu rycerzowi z La Manchy i dzisiejszej obsesji dotyczącej tożsamości, można także przeczytać rozmowę Ignacego Karpowicza i Juliusza Kurkiewicza z laureatem Pulitzera Andrew Seanem Greerem, który opublikował jedną z najzabawniejszych książek ostatnich lat oraz wywiad Michała Nogasia z Antoniem Scuratim, autorem najgłośniejszej włoskiej powieści  ostatnich lat.

Szczególną częścią kwietniowego wydania dwumiesięcznika jest „Kanon na lepsze jutro”, który  cieszy się niezwykłą popularnością wśród internautów odwiedzających serwis Wyborcza.pl/ksiazki. To zbiór 25 esejów na temat 25 ważnych dla światowej literatury tytułów przygotowanych przez 25 wybitnych pisarzy, humanistów i artystów, napisanych specjalnie na prośbę redakcji „Książek”. Autorkami i autorami tekstów są między innymi Maria Janion, Agnieszka Holland, Ryszard Koziołek czy Stefan Chwina. Na liście opisywanych pozycji znajdują się takie dzieła, jak „Czarodziejska góra”, „Mistrz i Małgorzata”, a nawet „Ogniem i mieczem”.

W numerze nie zabrakło również stałego dodatku dla młodszych czytelników „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”  poświęcony kończącej właśnie 75 lat Pippi Pończoszance, tytułowej postaci cyklu książek szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.

Kwietniowe „Książki. Magazyn do czytania” w cenie 13,99 zł można znaleźć w punktach sprzedaży prasy do 30 czerwca br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.