Cukrzyca i zespół jelita drażliwego

„Cukrzyca, zespół jelita drażliwego” – to tytuł poradnika, który ukaże się we wtorek 6 września br. w ramach serii „Zdrowie bez tajemnic” (wyd. Ringier Axel Springer Polska). Cena 11,99 zł.

Badacze odkryli, że tak poważne choroby, jak m.in. cukrzyca, nowotwory, reumatoidalne zapalenie stawów czy zawał mięśnia sercowego, a także schorzenia wątroby i najprawdopodobniej alzheimer mogą być spowodowane przewlekłym stanem zapalnym.

Niepokojącymi objawami, które to sygnalizują, są m.in.: tzw. niezdrowe jabłko – czyli charakterystyczna sylwetka, kiedy tkanka tłuszczowa odkłada się w brzuchu, wokół narządów wewnętrznych; insulinooporność; biegunki przewlekłe, mogące się rozwinąć w nieswoiste zapalenie jelit, które najczęściej objawia się w postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, czyli zespołu jelita drażliwego; ból w dolnej części pleców – to główny objaw zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (ZZSK); a także chroniczne zmęczenie, wysypki skórne, problemy z utrzymaniem równowagi, przewlekły ból i osłabienie mięśni.

W poradniku znalazły się informacje, jak dalej postępować, jakie badania wykonać oraz jakie działania profilaktyczne należy wdrożyć, by chronić się przed cukrzycą, zespołem jelita drażliwego i innymi schorzeniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.