200. numerów „W.I.T.C.H.”

Na rynku dostępny już jest 200. numer magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.”. Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym ukazało się tyle numerów pisma (we Włoszech na rynku aktualnie jest 128. numer).

Czasopismo  „W.I.T.C.H.” od 10 lat czytane przez dziewczyny przez lata zdobyło sobie wierną grupę czytelniczek. W ostatnim konkursie na  okładkę pisma wzięły udział  zarówno obecne czytelniczki, jak również ich starsze siostry, które  mają teraz po 20 lat! 

Pierwszy numer miesięcznika w kioskach pojawił się w styczniu 2002 roku. Tytuł „W.I.T.C.H.” to pierwsze litery imion słynnych czarodziejek.  Sercem magazynu jest komiks opowiadający o perypetiach 5 dziewcząt  w wieku 13-14 lat, które przeżywają uczuciowe rozterki, konflikty z rodzicami i szkolne kłopoty. Żyją jak zwyczajne nastolatki do momentu, gdy… okazuje się, że są Czarodziejkami. Każdej z nich służy jeden żywioł: Irmie – woda, Taranee – ogień, Cornelii – ziemia, Hay Lin – powietrze. Liderką grupy jest Will – powierniczka niezwykłego amuletu Serca Kondrakaru, w którym spotykają się wszystkie żywioły. Akcja komiksu rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśniowym.

Podstawową grupę docelową pisma stanowią 9-11 letnie dziewczynki. Swoją niezwykłą popularność pismo zawdzięcza głównym elementom, takim jak:  świetny komiks o problemach bliskich czytelniczkom – jednak z furtką do świata baśni i czarów; magiczne prezenty: amulety cementujące przyjaźń, karty to wróżb, nalepki, plakaty, niezwykła biżuteria;       strony redakcyjne zawierające testy, horoskopy, wróżby, wieści ze świata czarów, informacje o niezwykłych miejscach, wydarzeniach, książkach i filmach. W magazynie znajdują się też rubryki interaktywne – współredagowane przez czytelniczki – takie jak Czarodziejska Poczta.

(na podstawie informacji Egmont Polska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Komentarz do “200. numerów „W.I.T.C.H.””