„Newsweek” z filmami dokumentalnymi

Tygodnik „Newsweek Polska” w najbliższy poniedziałek 18 października startuje z drugą częścią kolekcji najlepszych filmów dokumentalnych świata na płytach DVD. Cykl zainauguruje poruszający dokument „Wideokracja”.

Film pokazuje kulisy włoskiej telewizji Berlusconiego, którą polityk rządzi od 30 lat. Komercyjne programy Berlusconiego są przez wielu uważane za odzwierciedlenie jego własnego gustu i osobowości. A dla ponad 80% Włochów telewizja to główne albo jedyne źródło informacji o świecie. Temat zgłębia Erik Gandini, włoski reżyser od lat mieszkający w Szwecji, znany z bezkompromisowych obrazów współczesności.

Kolekcja „Newsweeka” i Doc Review to obrazy nagrodzone licznymi nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmowych, wciągające widza w historie, które trudno jest opisać słowami, a które dzieją się naprawdę, każdego dnia, bez upiększeń, bez fikcji, często bez happy endów.

Kolejne filmy w serii to: „Na przemiał”, „Kosmiczni Turyści”, „Rubljovka”, „Tęczowi wojownicy” oraz „Nakarmimy świat”.

Filmy dołączane są do części nakładu, do nabycia od poniedziałku 18 listopada co tydzień wraz z tygodnikiem „Newsweek Polska” w cenie 14,90 zł.

Źródło: Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.