Zerowy VAT do lutego 2011 r.

Zerowa stawka podatku VAT na prasę specjalistyczną zostanie utrzymana do końca lutego 2011 roku – podaje portal Press.pl.

Pierwsze dwa miesiące przyszłego roku będą okresem przejściowym przed wprowadzeniem nowej, 5-proc. stawki podatku na czasopisma specjalistyczne. Takie zapisy znajdą się w projekcie rozporządzenia ministra finansów dotyczącym nowych stawek VAT. Jak podał „Dziennik Gazeta Prawna”, jednym z warunków stosowania przejściowej stawki będzie dokumentacja potwierdzająca rozpoczęcie dystrybucji danego numeru przed 1 stycznia 2011 roku.

Za wprowadzeniem okresu przejściowego lobbowała Izba Wydawców Prasy. Z zerowej stawki VAT mogą do końca roku korzystać wydawcy prasy lokalnej i specjalistycznej, których tytuły nie przekraczają 15 tys. egz. nakładu. Ale w tym roku kończy się okres częściowego wyłączenia Polski z obowiązującej w UE dyrektywy w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (a to umożliwiało dotychczas utrzymanie 0 proc. stawki VAT zarówno na prasę specjalistyczną, jak i na książki).

Źródło: Press.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.