„Wyborcza nieco beztroska”

Czy dorośli umieją rozmawiać z dziećmi? Co robi z nami las? Czy zdalna praca wpędza nas w alkoholizm? Jak odchodzi się z „Trójki” po 30 latach? – między innymi o tym będzie można przeczytać w specjalnym wydaniu „Magazynu Świątecznego”, który ukaże się wraz z „Gazetą Wyborczą” (Agora) w sobotę, 30 maja br.

W magazynie pod hasłem „Wyborcza nieco beztroska” znalazły się książkowe polecenia dla młodszych i najmłodszych oraz rozmowa o pedagogice czułości z peruwiańskim duszpasterzem Alejandro Cussiánovichim zaangażowanym w działania na rzecz dzieci pracujących. Wywiad ten powstał w ramach akcji społecznej Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej”, której założeniem jest wsparcie czytelników w przetrwaniu trudnego czasu pandemii oraz przygotowanie na życie w świecie „po koronawirusie”.

Na pytanie, jaki będzie ten świat po pandemii, próbuje odpowiedzieć prof. Waldemar Kuligowski. W rozmowie z Dorotą Wodecką antropolog kultury mówi m.in. o skutkach kwarantanny, która może doprowadzić do powstania nowego porządku społecznego.

Do problemów świata i społeczeństwa w erze postCOVID nawiązuje także „Nasza Europa”, stała część „Magazynu Świątecznego”, w której czytelnicy mogą przeczytać tłumaczenia artykułów z prasy zagranicznej. Tym razem teksty z „El País” i „Die Welt” podnoszą kwestie nadużywania alkoholu w trakcie pracy zdalnej oraz przyszłości pozyskiwania energii elektrycznej z farm wiatrowych.

Ludzki wymiar ekologii i znaczenie naszych indywidualnych związków z naturą opisuje kolejny poradnik z cyklu „Rok Dobrego Życia”, ukazujący się raz w miesiącu w „Magazynie Świątecznym”. Tym razem redaktorki z Instytutu Dobrego Życia radzą, jak zrobić ogród na balkonie, a Kamila Kalińczak rozmawia z Adamem Wajrakiem o zbawiennym wpływie lasu na życie człowieka.

Na życie Marcina Kydryńskiego największy wpływ wywarło 30 lat spędzonych w radiowej „Trójce”, w której prowadził legendarne audycje „Trzy kwadranse jazzu” i „Siesta”. W tym wyjątkowym wydaniu „Magazynu Świątecznego” Agnieszka Kublik pyta go o początki pracy w kultowej rozgłośni, o kulisy odejścia oraz o nową książkę i powrót na antenę w Radiu Nowy Świat. W sobotniej „Gazecie Wyborczej” nie zabranie również „Wysokich Obcasów”, w których ukaże się m.in. rozmowa Pauliny Reiter z kostiumografką Anną Axer-Fijałkowską o o macierzyństwie, poszukiwaniu tożsamości i pracy nad kostiumem teatralnym, a także rozmowa Martyny Wojciechowskiej z właścicielką domu opieki dla emerytowanych pracownic seksualnych w Mexico City.

Weekendowe wydanie dziennika wraz ze specjalnym, 48-stronicowym numerem „Magazynu Świątecznego” – „Wyborcza nieco beztroska” – oraz „Wysokimi Obcasami” będzie dostępne w sprzedaży 30 i 31 maja, w cenie 7,99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.