„Uroda Życia” z filmem

We wtorek, 11 czerwca, do lipcowego wydania miesięcznika „Uroda Życia” (Edipresse Polska S.A.) dołączony został film „Maria, królowa Szkotów” w reż. Josie Rurke.

Burzliwe życie Marii Stuart staje się punktem wyjścia dla opowieści o kobiecie u władzy, która w zdominowanym przez mężczyzn świecie musi dokonać wyboru między dążeniem do osiągnięcia swych politycznych celów a realizacją marzenia o miłości i rodzinie. Już od pierwszych scen reżyser ostrzega, że status społeczny jest podrzędny wobec płci, zaś sam fakt bycia kobietą może zostać wykorzystany przeciwko bohaterkom. Aby zdobyć posłuch wśród otaczających je doradców, zarówno Maria, jak i Elżbieta muszą ukrywać się za fasadą silnych person – niedających się sentymentom, trzymających na wodzy uczucia, gotowych wyrzec się pragnień na rzecz idei. Mimo że obie kobiety łączy siostrzeństwo, wynikające nie tylko z więzów krwi, ale i pełnionej funkcji, są one odwrotnymi stronami tej samej monety.

Ze względu na śmiałe sceny erotyczne „Marię, królową Szkotów” można uznać za bliską kuzynkę takich produkcji telewizyjnych jak „Dynastia Tudorów”, „Rzym” czy nawet „Gra o tron”.

„Uroda Życia” z filmem kosztuje 29,99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.