Nowy cykl filmowy „Gazety Wyborczej”

„Gazeta Wyborcza” przygotowała nową serię, w której znalazły się wielokrotnie nagradzane dzieła z wybitnymi kreacjami aktorskimi. Cykl rozpocznie w poniedziałek, 5 grudnia 2011 r., film „Królowa”, a w następnych tygodniach z „Gazetą” ukażą się płyty DVD z filmami „Marzyciel” i „Prorok”.

„Królowa” to film o brytyjskiej rodzinie królewskiej z doskonałą kreacją Helen Mirren, która właśnie za nią odebrała m.in. Oscara, Złoty Glob i statuetkę BAFTA. Akcja filmu przenosi widzów do 1997 roku, kiedy wiadomość o śmierci księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Prasa zaczyna atakować rodzinę królewską, tłumy składające hołd zmarłej coraz głośniej domagają się reakcji ze strony milczącego dworu, a nowo wybrany premier Tony Blair staje przed ciężką próbą. Musi nie tylko załagodzić narastające napięcie społeczne, lecz przede wszystkim przekonać królową Elżbietę II, ostoję konserwatyzmu, do złamania nienaruszalnych zasad monarchii. Na płycie z filmem dostępne są również wywiady z aktorami i twórcami oraz reportaż z planu.

12 grudnia 2011 r. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić płytę DVD z filmem „Marzyciel” opowiadającym o popularnym pisarzu (w tej roli Johnny Depp) szukającym natchnienia do pracy nad nową książką. Spotkanie czarującej Sylvii (Kate Winslet), matki czwórki chłopców, pozwoli mu znaleźć inspirację dla swojej twórczości. Miłość kobiety oraz wyobraźnia dzieci sprawią, że stworzy opowieść, która uczyni go nieśmiertelnym. Dzieło scenarzysty Davida Magee jest luźno oparte na wydarzeniach z życia Jamesa Barriego, autora sztuki i powieści pt. „Piotruś Pan”. Nagrodzoną Oskarem muzykę do filmu skomponował Jan A.P. Kaczmarek.

Jako trzecia w cyklu 19 grudnia 2011 r. ukaże się płyta z filmem „Prorok, prawda która zabija”. Film – zdobywca Grand Prix festiwalu w Cannes i nominacji do Oscara – przez krytyków okrzyknięty był jednym z najlepszych obrazów ostatnich lat. To opowieść o dziewiętnastoletnim Maliku, który zostaje skazany na sześć lat więzienia. Nie potrafi czytać ani pisać. Jest zupełnie sam, ale ma spryt, który sprawia, że szybko się uczy. Od razu przykuwa uwagę bossa korsykańskiego gangu – dostaje od niego kolejne misje, dzięki którym zyskuje szacunek wśród więźniów. Z chłopca na posyłki stanie się w końcu szefem – jak do tego dojdzie?

Cena „Gazety Wyborczej” i każdej płyty DVD – 9,99 zł.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.