Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania”

Wydanie 1/2021 „Książek. Magazynu do czytania” (wyd. Agora) wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 16 lutego br., w cenie 15,99 zł.

Bohaterką okładki wydanych w lutym br. „Książek. Magazynu do czytania” jest Joan Didion – jedna z największych pisarek amerykańskich XX i początku XXI wieku, bohaterka filmu Netfliksa „Wszystko w rozpadzie”, która w swych eseistycznych książkach opisała przemiany kultury i świata od lat 60. do czasów współczesnych. Portret autorki wraz z literackim przewodnikiem po jej twórczości stworzyli Weronika Murek i Jerzy Jarniewicz.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika będzie można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co wspólnego ma styczniowy atak na amerykański Kapitol z książką „Czarnoksiężnik z krainy Oz” Lymana Franka Bauma; rozważania Katarzyny Boni o tym, czy nauka zawsze jest racjonalna; esej Wojciecha Orlińskiego o tym, czy da się naprawić współczesny kapitalizm, jak również o niedocenionej roli tłumaczy dzieł literackich i jednym z największych portrecistów wszech czasów – fotografie Richardzie Avedonie.

W „Książkach. Magazynie do czytania” obok niezliczonej liczby recenzji i rekomendacji nowości książkowych oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń literackich na 2021 r. znajdą się też m.in. tekst Renaty Lis o Fiodorze Dostojewskim, który w tym roku obchodziłby 200. urodziny, a także jedyna w Polsce rozmowa z Jennifer Croft – tłumaczką Olgi Tokarczuk na angielski, która wyjaśnia, dlaczego „Księgi Jakubowe” wzruszają ją do łez.

W wydaniu nie zabraknie również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także m.in. esej autorki sagi o Dolinie Muminków Tove Jansson „Strzeżcie się autorów dla dzieci” oraz napisane specjalnie dla czytelników magazynu opowiadanie Joanny Bator „Licho”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.