„Książki. Magazyn do czytania” w sprzedaży od 20 października

Wydanie 5/2020 „Książek. Magazynu do czytania” (Agora) wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy aż 134 strony. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 20 października br., w cenie 15,99 zł.

Tematem przewodnim październikowych „Książek. Magazynu do czytania” są korzenie – prawdziwe i wymyślone, pożądane, niechciane, osobne, wspólne, idealizowane i wyparte. Ich znaczenie mocno podkreśla bohaterka okładki –  Joanna Bator, która w rozmowie z Natalią Szostak i Juliuszem Kurkiewiczem opowiada  o własnej  genealogii, będącej punktem wyjścia do jej nowej powieści „Gorzko, gorzko” (premiera 25 listopada br.). Prócz tego pisarka prezentuje  czytelnikom „Książek” premierowe opowiadanie „Ucieczka niedźwiedzicy”. Temat korzeni porusza również Katarzyna Wężyk, która –  odwołując się do książek „Ludowa historia Polski” Adama Leszczyńskiego i „Bękarty pańszczyzny” Michała Rauszera – opowiada o hańbie polskiego niewolnictwa.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika będzie można przeczytać także m.in. tekst Ryszarda Koziołka o tym, co dziś możemy wyczytać z obchodzącego właśnie 40. rocznicę wydania „Imienia róży” Umberta Eco, rozważania Katarzyny Boni o zbliżającym się końcu naszej cywilizacji i Marcina Wichy o podejrzanej pandemicznej potrzebie odcięcia się Polaków od złej cywilizacji, by żyć zgodnie z naturą. W „Książkach. Magazynie do czytania” czytelnicy znajdą też artykuł Adriany Rozwadowskiej o realnym socjalizmie w Dolinie Krzemowej, wywiad Wojciecha Orlińskiego z autorem bestsellerowych powieści kryminalnych Jo Nesbø oraz rozmowę Michała Nogasia z laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike Radkiem Rakiem.

Wydane w październiku „Książki. Magazyn do czytania” przedstawią również recenzje najgłośniejszych literackich nowości, przegląd m.in. najlepszych kryminałów tej jesieni. W wydaniu nie zabraknie również poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także obszerna rozmowa z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, autorami międzynarodowych bestsellerów dla dzieci, w tym „Map”, które osiągnęły na świecie nakład 3 mln egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.