Kolporter największą firmą regionu świętokrzyskiego

mateusz wisniewski nagroda

Redakcja dziennika „Echo Dnia” po raz ósmy przygotowała listę 100 największych przedsiębiorstw regionu świętokrzyskiego. I po raz ósmy na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się kielecka spółka Kolporter.

„Złota Setka – lista największych firm regionu świętokrzyskiego” to kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w świętokrzyskiej gospodarce. Zestawienie jest przygotowywane w oparciu o dane finansowe przedsiębiorstw – m. in. przychody. Kolporter po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny – w 2014 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 4, 492 mld zł.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla największych świętokrzyskich przedsiębiorstw odbyła się w piątek, 9 października, w kieleckim hotelu Binkowski.

Przedsiębiorcy i samorządowcy wzięli udział w dyskusji o przyszłości regionu. O przeszkodach w prowadzeniu biznesu w Świętokrzyskiem oraz kierunkach, w jakich województwo powinno się specjalizować mówił między innymi Mateusz Wiśniewski, wiceprezes Zarządu Kolportera. Wśród uczestników debaty byli także Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Michał Sołowow, właściciel spółek Rovese, Barlinek i Komfort, Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, Mirosław Lubarski, wiceprezes zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane, Tomasz Kaleta, właściciel firmy Malinowe Hotele w Solcu-Zdroju oraz profesor Stanisław Głuszek, wykładowca, twórca kierunku medycyna na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na zdjęciu: Nagrodę dla Kolportera odebrał wiceprezes Mateusz Wiśniewski

Fot. Dawid Łukasik „Echo Dnia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.