Kolekcja z czeską klasyką

„Literatura czeska” to najnowsza, siedemnastotomowa kolekcja Agory prezentująca klasykę literatury czeskiej oraz jej najlepsze ekranizacje. Wydania są opatrzone symbolem „Książka jak się patrzy” – każdy tom zawiera książkę oraz DVD z jej filmową adaptacją.

W kolekcji znalazły się najbardziej znane dzieła czeskich pisarzy, m.in. „Przygody dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haška, „Święto przebiśniegu” i inne dzieła Bohumila Hrabala, „Czarny Piotruś” Jaroslava Papouška, „Krakatit” Karela Eapka czy „Opera żebracza” Václava Havla. Plejadę pisarzy uzupełniają sławni reżyserzy – twórcy filmów dołączanych do książek na płytach DVD, m.in. Miloš Forman, Jiri Menzel, Karel Kachynia, Jan Sv’rák i wielu innych.

Przewodnikiem po kolekcji jest znany reporter i czechofil Mariusz Szczygieł. „Czeska kuchnia jest ciężka i trzyma Czecha przy ziemi, ale czeska literatura unosi go do nieba. Literatura czeska to moja laska nebeska. Gdyby ktoś nie wiedział, znaczy: miłość nie z tej ziemi” – tłumaczy Szczygieł.

Pierwszy tom – powieść Bohumila Hrabala „Obsługiwałem angielskiego króla” z dołączoną ekranizacją w reżyserii Jiriego Menzla – jest już w sprzedaży. Kolejne będą pojawiały się w każdy piątek. Można je kupić na www.kulturalnysklep.pl, www.merlin.pl, w sieci sklepów Empik oraz w wybranych salonach prasowych.

Źródło: Agora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.