Dodatek „Gazety Wyborczej” na Wszystkich Świętych

Maria Janion, Jerzy Pilch, Ewa Demarczyk, Wojciech Pszoniak i inni – w tym roku zmarło wielu niezwykłych ludzi, którzy na trwałe zapisali się w zbiorowej pamięci. Dzisiaj, 30 października br. wraz z „Gazetą Wyborczą” (Agora) ukazał się specjalny magazyn „Którzy odeszli”, wspominający ponad 100 osób zmarłych w 2020 r.

Wyjątkowe listopadowe uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, w tym roku odbywają się w szczególnych, pandemicznych warunkach. Z troski o zdrowie własne i swoich bliskich nie odwiedzimy tłumnie cmentarzy. Niezależnie od miejsca i okoliczności, te szczególne dni skłaniają do refleksji oraz zadumy. Dlatego też „Gazeta Wyborcza” zachęca do wspominania osób, które pożegnaliśmy w mijającym roku i w tym celu przygotowała specjalny dodatek „Którzy odeszli”.

7 marca 2020 r. zmarł Henryk Wujec, działacz opozycji demokratycznej, legenda „Solidarności”. 29 maja br. odszedł wybitny pisarz, Jerzy Pilch, którego ostatnie dzieło  zbiór „60 felietonów najjadowitszych” ukazało się w tym roku. 23 sierpnia br. pożegnaliśmy Marię Janion – autorki kilkunastu książek, które zmieniły losy polskiej humanistyki. 19 października odszedł Wojciech Pszoniak – aktor nieograniczonych możliwości.  O nich oraz o ponad stu innych zmarłych w tym roku można przeczytać w  specjalnym dodatku „Którzy odeszli”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.