Biblioteka Filozofów

Nakładem spółki Hachette Livre Polska ukazała się „Biblioteka filozofów” –  kolekcja najwybitniejszych dzieł wielkich myślicieli, od mędrców starożytności po czasy współczesne.  Książki tej serii są już dostępne w kioskach i salonikach prasowych Kolportera.

Historię cywilizacji znaczą nazwiska wielkich myślicieli oraz tytuły ich przełomowych dzieł. Na czym polega konfucjańska idea szczęścia? Czym jest dobro według Platona? Jak być skutecznym w polityce według Machiavellego? Kim jest Bóg dla św. Augustyna, a kim dla Nietzschego? Jak Kant rozumie normy moralne, a Wolter pojęcie tolerancji? Dzięki Bibliotece Filozofów można poznać najważniejsze i najbardziej inspirujące prądy i koncepcje filozoficzne od czasów najdawniejszych po współczesne.

Książki z Biblioteki Filozofów zaprojektowane zostały z myślą o tym, by mogły dobrze służyć przez wiele lat kolejnym pokoleniom czytelników. Są lekkie i poręczne, lecz solidnie oprawione i zaopatrzone w praktyczną zakładkę. Elegancki futerał chroni przed zniszczeniem – kurzem i działaniem światła.

Źródło: Kolekcja Hachette

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “Biblioteka Filozofów”