Beatyfikacyjne dodatki z „Wyborczą”

W związku z uroczystościami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II wyznaczonymi na 1 maja br., „Gazeta Wyborcza” przygotowała kilka specjalnych dodatków upamiętniających to ważne wydarzenie. Są to: film dokumentalny „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II”, numizmat wydany we współpracy z Mennicą Polską oraz zdjęcie Papieża.

W czwartek, 28 kwietnia razem z „Gazetą” będzie dostępna pamiątka beatyfikacji – numizmat „Błogosławiony Jan Paweł II” platerowany 24-karatowym złotem, wybity przez Mennicę Polską dla uczczenia tego wydarzenia. Autentyczność numizmatu potwierdza certyfikat.

Awers numizmatu przedstawia herb papieski wybity za zgodą Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, a w otoku numizmatu znajduje się napis „Jan Paweł II” oraz daty urodzenia i śmierci Papieża. Na rewersie widoczny jest wizerunek Jana Pawła II wraz z promieniami – symbolem błogosławieństwa.

Cena „Gazety Wyborczej” i numizmatu – 19,99 zł.

Następnego dnia – w piątek, 29 kwietnia będzie można kupić z „Gazetą Wyborczą” dokument na płycie DVD pt. „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II”.

W filmie testament Papieża Polaka odczytał Krzysztof Kolberger. Dodatkowo w dokumencie wykorzystano teksty z pism i katechez Jana Pawła II oraz materiały archiwalne Centrum Telewizji Watykańskiej i Filmoteki Muzeów Watykańskich. Reżyseria: Wanda Różycka-Zborowska, scenariusz: Stefan Moszoro-Dąbrowski.

Cena „Gazety Wyborczej” i płyty DVD – 9,99 zł.

W sobotę, 30 kwietnia w prezencie dla czytelników do „Gazety” dołączone zostanie zdjęcie Papieża z dopiskiem „Pamiątka beatyfikacji Jana Pawła II – 1 maja 2011”. Fotografia pochodzi z ekskluzywnej kolekcji zdjęć autorstwa Gianniego Giansantiego.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.