Zamiast Axel Sprigner jest Ringier Axel Springer

Od 1 listopada 2010 roku wydawnictwo Axel Sprigner nazywa się Ringier Axel Springer Media AG.

Firma Ringier Axel Springer Media AG, powołana w lipcu tego roku, w ciągu ostatnich kilku miesięcy utworzyła struktury organizacyjne i zintegrowane założenia dla wszystkich spółek wchodzących w skład joint venture. Ringier Axel Springer Media AG skupia zagraniczne przedsiębiorstwa szwajcarskiego wydawcy Ringier AG i niemieckiego koncernu Axel Springer AG w pięciu krajach. Zgodnie z planami obu partnerów oprócz spółek w Polsce, Czechach, Serbii i na Słowacji, do wspólnego przedsięwzięcia dołączą również spółki na Węgrzech, pod warunkiem uzyskania zgody na transakcję przez węgierski urząd antymonopolowy.

Portfolio firmy obejmuje ponad 100 tytułów prasowych i 70 serwisów internetowych. Firma posiada znane marki medialne, m.in. „Fakt”, „Blesk”, „Novy Cas” i „Blic”, „As”.

Z obrotem w wysokości 414 milionów euro, wynikiem EBIDTA na poziomie 62 milionów euro i zespołem liczącym około 4,800 pracowników Ringier Axel Springer Media AG jest jednym z największych przedsiębiorstw medialnych w Europie Środkowej. Spółka ma swoją siedzibę w Zurychu.

Prezesem zarządu Ringier Axel Springer Polska jest Andreas Tilk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.