Wydawcy prasy lobbowali w Brukseli

Przedstawiciele Izby Wydawców Prasy przekonywali w Brukseli polskich europosłów do podjęcia działań na rzecz ochrony praw autorskich do materiałów publikowanych na łamach prasy.

Jak podaje portal Press.pl, wydawcy prasy rozmawiali z europosłami o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą sieć. Przekonywali, że rozwój Internetu doprowadził do tego, że materiały prasowe są masowo kopiowane i zamieszczane na różnych stronach internetowych, a następnie komercjalizowane (poprzez sprzedaż reklam). Uświadamiali polityków, że wydawnictwa pozbawione części należnych im przychodów zmuszone będą do obniżania kosztów działalności i co za tym idzie zwalniania dziennikarzy. IWP chce, żeby ochrona własności intelektualnej została wpisana na listę tematów i zagadnień, którymi Polska zajmie się podczas swojej prezydencji w Unii Europejskiej.

Prezes IWP Wiesław Podkański (Axel Springer Polska) i członkowie zarządu Piotr Niemczycki – Agora SA i Tomasz Zięba – Marquard Media Polska) spotkali się w tej sprawie m.in. z przewodniczącym europarlamentu Jerzym Buzkiem.

Źródło: Press.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.