„Wyborcza na Wyprawę” – specjalne wydanie „Magazynu Świątecznego”

Jaki plan zastosować, gdy pandemia się skończy, a kryzys, który już wywołała będzie się pogłębiał? Czy komputery kwantowe pomogłyby w opracowaniu szczepionki na koronawirusa w błyskawicznym tempie? Kiedy kobieta po raz pierwszy postawi stopę na Księżycu? – m.in. te tematy zostaną poruszone w specjalnym wydaniu „Magazynu Świątecznego”, który ukaże się wraz z „Gazetą Wyborczą” w sobotę, 27 czerwca br.

O procesach rozwoju ludzkości, zmianach demograficznych na przestrzeni wieków czy przygotowaniach na post-COVID-ową przyszłość – o ym w „Wyborcza na Wyprawę” pisze Leszek Moczulski historyk i politolog szukający pomiędzy epokami podpowiedzi dla współcześnie żyjących.

O tym, co współcześnie ważne mówi również aktor Mateusz Damięcki: – Kiedyś w ramach dywersji wysadzało się czołgi, a dzisiaj naszym pierwszym obywatelskim obowiązkiem jest pójść na wybory, koniec kropka – przyznaje w rozmowie z Dorotą Wodecką. Temat wyborów pojawia się również w wywiadzie Donaty Subbotko z Januszem Piechocińskim (wicepremierem i ministrem gospodarki w rządach Platformy Obywatelskiej), o skutkach wygranej partii Jarosława Kaczyńskiego w 2015 roku.

Dodatkowo, w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” będzie można przeczytać m.in. fragment „Zaistnień” Piotra Strzeżysza – zbioru esejów o wyprawie rowerowej z Patagonii na Alaskę oraz rozmowę Anny S. Dębowskiej z Davidem Pathé-Camusem – pisarzem i wnukiem Alberta Camusa.

W „Wyborcza na Wyprawę” znalazła się również „Nasza Europa”, stała część „Magazynu Świątecznego”. Są w niej  zamieszczone tłumaczenia artykułów z prasy zagranicznej. Tym razem teksty z „El País” i „Die Welt” są poświęcone komputerom kwantowym i ich wpływie na losy ludzkości oraz amerykańskim planom powrotu na Księżyc z kobietami na pokładzie. W „Naszej Europie” będzie można również przeczytać wywiad Any Fernández z Jane Goodall – brytyjską prymalotog i pionierką aktywizmu ekologicznego.

Temat dbania o środowisko poruszają redaktorki Instytutu Dobrego Życia. W kolejnym odcinku Roku Dobrego Życia, który ukazuje się raz w miesiącu w „Magazynie Świątecznym” –  prezentują dowody na skuteczność roślin w walce ze smogiem oraz wyjaśniają jak powinniśmy dbać o przyrodę i dlaczego należy być wobec niej czułym. Czerwcowa odsłona cyklu poświęcona została „dobrym miejscom” – zespół Instytutu zachęca w niej, aby w te wakacje, zamiast urlopu za granicą, odwiedzić minimum dwa nieznane wcześniej polskie miasta.

W sobotnim wydaniu dziennika nie zabranie również „Wysokich Obcasów”, w których będzie można przeczytać m.in. tekst Karoliny Sulej o Patrisse Cullors, Alicii Garzy i Opal Tometi – założycielkach  Black Lives Matter – ruchu broniącego praw czarnoskórych oraz rozmowę Pauliny Reiter z Katarzyną Boni, autorką książki „Auroville. Miasto z marzeń”, która 30 czerwca br. ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora.

„Gazeta Wyborcza” wraz „Wyborcza na Wyprawę” – specjalnym, 48-stronicowym numerem „Magazynu Świątecznego” oraz „Wysokimi Obcasami” będzie dostępne w sprzedaży 27 i 28 czerwca, w cenie 7,99 zł.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.