W „Salonie” o architekturze

Od środy 29 września br. będzie dostępne wydanie specjalne „Polityki”, pt. „Salon nr 8. Koniec trendów kapitalizmu i turyzmu” (wyd. Polityka). Cena; 14,99 zł.

W numerze m.in.:

– Koniec trendów, kapitalizmu i turyzmu – zapowiada w wywiadzie udzielonym specjalnie dla wydania specjalnego „Polityki” jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych designerów i architektów – Philippe Starck.

– Jak niemieckie technologie i wzornictwo podbijały świat – historie lokalnych marek, które wyrosły na globalnych gigantów.

– W latach 90. zapowiadano, że Poznań ma trzymać skalę nadaną mu przed pierwszą wojną, doceniając dobrą niemiecką urbanistykę. Ona cały czas jest widoczna – w zwartych pierzejach ulic, dobrych, mieszczańskich kamienicach, placach. To one, a nie wieżowce, nadają miastu charakter.

– Najpiękniejsze, kameralne apartamentowce w Polsce.  Przykłady architektury zrodzonej z lokalizacji. Zamiast balkonów na jedną stopę i niedoświetlonych parapetów mają szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami.

– Mieszkanie dla studenta. Współczesny akademik to już nie ponury blok i spartańsko wyposażone małe pokoiki. Wymagania wobec domów studenckich zmieniły się. Młodzi ludzie oczekują wygodnych i przestronnych pomieszczeń prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.