W najnowszym numerze „Wiedzy i Życia”

W środę 30 września w sprzedaży pojawi się październikowe wydanie miesięcznika „Wiedza i Życie”, drugi już numer tego magazynu wydany przez nowego wydawcę – POLITYKĘ Sp. z o.o. SKA. Magazyn ukazuje się w objętości 80 stron, a jego cena to 10,99 zł.

Temat okładkowy październikowego numeru poświęcony jest wykorzystaniu sztucznej inteligencji w zwalczaniu chorób. Paweł Walewski, dziennikarz „Polityki” od lat zajmujący się popularyzacją tematyki medycznej i zdrowotnej, dowodzi, że przy malejącej liczbie lekarzy, a tym samym coraz krótszym czasie badań, AI pomaga w diagnozowaniu u pacjentów wielu poważnych schorzeń, m.in.: udarów, raka piersi, padaczki. Z kolei na Temat miesiąca wybrany został tekst Andrzeja Hołdysa – geografa z wykształcenia, a dziennikarza naukowego z zawodu – o polskich odkrywcach, którzy w XIX wieku dotarli do wnętrza Afryki Subsaharyjskiej. To pasjonująca historia kilku naszych rodaków, których losy i pasja podróżnicza rzuciły na Czarny Ląd.

W numerze znajdą się rubryki stałych felietonistów pisma: prof. Jerzego Bralczyka, prof. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego i Krzysztofa Szymborskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.