W grudniowym magazynie „Książki”

ksiązki magazyn 12 2014

Literacki portret pisarza Tomasza Manna, esej Zadie Smith dla ojca oraz krótka historia bogactwa – te i inne artykuły można przeczytać w najnowszym, grudniowym wydaniu kwartalnika „Książki. Magazynu do czytania”. Numer już dostępny w sprzedaży.

W nowym wydaniu magazynu „Książki” czytelnicy znajdą wywiad ze Szczepanem Twardochem, który opowiada o swoim życiu po wydaniu „Morfiny”, historię Borysa Pasternaka, rozmowę Wacława Radziwinowicza z Borysem Akuninem oraz historię prokuratora Teodora Szackiego, bohatera kryminałów Zygmunta Miłoszewskiego. O fenomenie amerykańskiej aktorki i pisarki Leny Dunham, która za swoją książkę zainkasowała niemal 4 miliony dolarów, pisze Katarzyna Wężyk.

W numerze pojawiła się też rozmowa Kazimiery Szczuki z prof. Marią Janion, nieznana historia matematyki oraz opowieść o himalaizmie w erze Twittera. Ponadto: Joanna Olech proponuje najlepsze książki dla dzieci i młodzieży, Juliusz Kurkiewicz przedstawia najlepsze premiery nadchodzącej zimy, a Bronisław Maj wypełnia kwestionariusz „Książek”.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.