„Tygodnik Wrocław” co piątek z „Wyborczą”

tygodnik wrocław

Pierwszy numer nowego, lokalnego magazynu – „Tygodnika Wrocław” ukazuje sie 7 listopada br. Co piątek tygodnik będzie trafiać do rąk czytelników „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu, prezentując tematy poświęcone ludziom, miejscom i ważnym wrocławskim sprawom.

– „Tygodnik Wrocław” to gazeta dla tych, którzy chcą zmieniać Wrocław i już go zmieniają, którzy chcą się w nim rozwijać i potrafią z niego korzystać. Wrocław to miasto ze szczególną tożsamością – jego mieszkańcy mają korzenie w całej Polsce. Ale czują się, jakby od zawsze byli stąd i coraz bardziej są za to miasto odpowiedzialni. Ta gazeta będzie dla nich i o nich – mówi Ilona Byra, wydawca regionalny „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu.

– Będziemy przedstawiać wydarzenia, w których warto uczestniczyć, wskazywać tematy, o których warto wiedzieć, opisywać miejsca, które warto odwiedzić i propagować idee, które w XXI wieku warto wcielać w życie. Pokażemy też codzienność mniejszości, by wspólnie z czytelnikami ocenić, czy Wrocław słusznie jest uważany za miasto otwarte i wielokulturowe – dodaje Dorota Wodecka, redaktor naczelna „Tygodnik Wrocław”.

„Tygodnik Wrocław” będzie opisywać również życie za granicą, m.in. w Berlinie. A z myślą o cudzoziemcach żyjących w Polsce w każdym numerze magazynu ukażą się 2 strony z informacjami w języku angielskim na temat tego, co dzieje się we Wrocławiu.

Na łamach tygodnika znajdą się też felietony, m.in. cykl „Wrocław z Offu” poetki Agnieszki Wolny-Hamkało, „Polska po wegańsku” Marty Dymek, autorki bloga Jadlonomia.com, a także „Język w gębie” Marcina Kurka – jedynego kucharza, który zamiast gwiazdki Michelina dostał Nagrodę Kościelskich.

Redaktorką naczelną „Tygodnika Wrocław” jest Dorota Wodecka, autorka wywiadów i reportaży publikowanych m.in. w „Magazynie Świątecznym”, „Wysokich Obcasach” i „Dużym Formacie”.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.