Tygodnik Lisickiego przed 1 marca br.

tygodnik lisickiego

Udziałowcy spółki wydawniczej Orle Pióro roku wybrali redaktora naczelnego nowego tygodnika. Tym samym został zakończony kluczowy etap procesu przedwydawniczego. Redaktorem naczelnym czasopisma, które ma trafić na rynek  do 1 marca 2013 r., został Paweł Lisicki.

Lisickiego w głosowaniu jednomyślnie poparli obaj główni udziałowcy spółki oraz spółdzielnia dziennikarska, która zrzesza najważniejszych publicystów tygodnika. Zgodnie ze statutem spółki, zrzeszeni w spółdzielni twórcy mają taki sam wpływ na wybór redaktora naczelnego jak inwestor strategiczny, co oznacza unikatową na rynku pełną realizację idei partnerstwa między wydawcą a redakcją. Wszyscy udziałowcy respektują podmiotowość dziennikarzy, a ich spółdzielnia jest gwarantem niezależności pisma i jego linii redakcyjnej.

Zgodnie z założeniami umowy inwestycyjnej z dnia 20.12.2012 r. pomiędzy Pawłem Lisickimi oraz PMPG SA i Michałem M. Lisieckim,  20 proc. udziałów w spółce Orle Pióro sp. z o.o (nazwa w rejestracji) – w grudniu 2012 objęli dziennikarze tworzący trzon redakcji tygodnika.

Nowe czasopismo ma ukazać się w sprzedaży do 1 marca 2013 roku. Ma mieć charakter społeczno-polityczny. Zespół tygodnika, oprócz naczelnego Pawła Lisickiego, tworzą publicyści związani wcześniej z tygodnikiem „Uważam Rze”, którego naczelnym był do końca listopada Lisicki.

(na podstawie informacji Media Point Group)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.